ВООЗ знизила норми АТ для здорових людей
 
Image

Всесвітня організація охорони здоров’я знизила норми артеріального тиску для здорових людей. Про це повідомляє ІА «Уніан» з посиланням на EuropeanHeartJournal.

Якщо раніше верхня межа нормального артеріального тиску озвучувалася ВООЗ як 140/90 мм рт. ст., то зараз рекомендується знизити цей показник до 130/80 мм рт. ст., якщо мова йде про людину молодше 65-ти років. Для людей старше цього віку допускається тиск до 139/80 мм рт. ст., таку позицію озвучили європейські кардіологи, і її підтримали експерти ВООЗ. Чому ж змінили норми тиску?

У Всесвітній організації охорони здоров’я заявляють, що серцево-судинні патології – найбільш поширена причина смертності в сучасному світі, якщо мова йде про неінфекційні хвороби. Від них помирає навіть більше людей, ніж від раку. Тому цю сумну статистику треба терміново брати до уваги та посилювати профілактичні заходи щодо хвороб серця і судин. Артеріальна гіпертензія (гіпертонія), тобто хронічно підвищений тиск – дуже небезпечний стан, який часто тягне за собою такі стани та хвороби, як інсульт, ішемічна хвороба серця, аневризма аорти, головного мозку, серцева недостатність тощо. Тому показники артеріального тиску потрібно весь час тримати під контролем.

Якщо є в цьому необхідність, не варто нехтувати консультаціями лікарів та вживанням ліків, які реально можуть врятувати життя. Контроль артеріального тиску – одна з головних профілактичних дій щодо попередження розвитку небезпечних серцево-судинних захворювань.


 

Працюй безпечно

Завантажити

1
Лікарі ПМСД м.Сміла

Завантажити

2
Епідемічна ситуація щодо сибірки

Завантажити

5
Грудне вигодування

Завантажити

6
Імунопрофілактика у дітей

Завантажити

11
Про шкідливі звички

Завантажити

12
Сердцево-судинні захворюваня

Завантажити

14
Головне про правець

Завантажити

15
Догляд за важкохворою дитиною

Завантажити

16
Поїхати за кордон з дитиною - легко

Завантажити

17
Інфекційна захворюваность за 2019 р. по м. Сміла

Завантажити

18
Дії медиків при виявленні ознак насильства

Завантажити


 

7
10 жовтня
Всесвітній день психічного здоров'я
Детальніше
4
18 жовтня
Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Детальніше
5
24 жовтня
Всесвітній день боротьби з поліомієлітом
Детальніше Детальніше
6
1 грудня
Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Детальніше
17 квітня
всесвітній день гемофілії
Детальніше
24 квітня
Всесвітній тиждень імунізації
Детальніше