Профілактика кору серед населення
 
Image

У 2018 році 20 мільйонів дітей у всьому світі – більш ніж кожна десята дитина – не отримали життєво важливі вакцинації, такі як щеплення від кору, дифтерії та правця. Kip е одним з найбiльш iнфекцiйних захворювань у cвiтi, який потенцiйно може призвести до надзвичайно тяжких наслідків.

У 2017 роцi, данi за який е найостанiшими, захворюваність на кір викликала приблизно 110 000 смертей. Haвiть у країнах з високим piвнем доходiв, ускладнення вiд хвороби призводять до госпiталiзацiї чвертi випадкiв захворювання та можуть спричинити пожиттеву iнвалiднiсть, починаючи вiд ушкодження мозку та виникнення слiпоти i до втрати слуху.

“Вакцини є одним з наших найважливіших інструментів для запобігання епідеміям і забезпечення безпеки в світі. У той час як більшість дітей сьогодні вакцинуються, занадто багато залишилося позаду. Неприйнятно, що часто ті, хто піддається найбільшому ризику – найбідніші, ті, кого торкнулися або змусили покинути свої будинки конфлікти, це ті, кого не беруть до уваги”, – вважає Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я. Найкращий спосіб захистити себе вiд захворювання отримати двi дози вакцини проти кору, яка часто о складовою двовалентної або тривалентної вакцини проти інфекційного паротиту або краснухи.

Більшість дітей, які не отримали щеплень, живуть в найбідніших країнах і непропорційно знаходяться в нестабільних або охоплених конфліктом державах. Майже половина з них знаходиться всього в 16 країнах – Афганістані, Центральноафриканській Республіці, Чаді, Демократичній Республіці Конго (ДРК), Ефіопії, Гаїті, Іраку, Малі, Нігері, Нігерії, Пакистані, Сомалі, Південному Судані, Судані, Сирії та Ємені. Якщо ці діти хворіють, вони наражаються на ризик важких наслідків для здоров’я і найрідше отримують доступ до лікування та догляду.

Спалахи кору також показують вкорінені прогалини в охопленні щеплень, часто протягом багатьох років. Різка нерівність у доступі до вакцин зберігається між країнами і всередині країн всіх рівнів доходів. Це призвело до руйнівних спалахів кору в багатьох частинах світу, в тому числі в країнах з високими загальними показниками вакцинації.

У 2018 році у всьому світі було зареєстровано майже 350 тисяч випадків захворювання на кір, що більш ніж удвічі більше, ніж в 2014 році.

Україна очолює список країн з найвищим зареєстрованим показником захворюваності на кір у 2018 році. Хоча в даний час країні вдалося вакцинувати понад 90% дітей, охоплення було низьким протягом декількох років, в результаті чого велика кількість дітей старшого віку і дорослих – в зоні ризику. У деяких інших країнах з високою захворюваністю і високим рівнем охоплення є значні групи людей, які пропустили вакцинацію проти кору в минулому.

Першою клiнiчною ознакою кору е, як правило, висока температура, яка починаються приблизно через 10-12 днiв пiсля експозицiї до вipycy i тривае вiд 4 до 7 днiв. На початковiй стадiї можуть розвинутися нежить, кашель, виникнути почервоніння та сльозоточивість очей, а також можуть з'явитися маленькі білі плями на внутрiшнiй cтopoнi щiк. Через кiлька днiв з'являеться висип, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Бiльшiсть пов'язаних з кором смертельних випадків, викликані ускладненнями захворювання, які можуть призвести до сліпоти, енцефаліту (інфекція, що викликае набряк мозку), сильної діареї та пов'язаного з цим зневоднення, інфекції вуха або респіраторного інфікування, наприклад, пневмонії.>/p>


 

Працюй безпечно

Завантажити

1
Лікарі ПМСД м.Сміла

Завантажити

2
Епідемічна ситуація щодо сибірки

Завантажити

5
Грудне вигодування

Завантажити

6
Імунопрофілактика у дітей

Завантажити

11
Про шкідливі звички

Завантажити

12
Сердцево-судинні захворюваня

Завантажити

14
Головне про правець

Завантажити

15
Догляд за важкохворою дитиною

Завантажити

16
Поїхати за кордон з дитиною - легко

Завантажити

17
Інфекційна захворюваность за 2019 р. по м. Сміла

Завантажити

18
Дії медиків при виявленні ознак насильства

Завантажити


 

7
10 жовтня
Всесвітній день психічного здоров'я
Детальніше
4
18 жовтня
Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Детальніше
5
24 жовтня
Всесвітній день боротьби з поліомієлітом
Детальніше Детальніше
6
1 грудня
Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Детальніше
17 квітня
всесвітній день гемофілії
Детальніше
24 квітня
Всесвітній тиждень імунізації
Детальніше